Aqvital-Publo Csákvár TK
Az Aqvital-Publo Csákvár TK a tavalyi szezonban az NBII 9. helyén végzett. Csupán két ponttal maradt le a már osztályozós pozícióban végzõ Sopron és Szigetszentmiklós mögött. Az átszervezések egyik legnagyobb vesztese.
Alapítás: 1947
Színük: sárga-kék
Elhelyezkedés: Fejér megye, Felcsút és Bicske közelében
Távolság: 54 km, kb. 53 perc autóval
Érdekesség, hogy a 2010/11-es szezonban a Csákvár még a Fejér megyei elsõosztályban szerepelt, majd megnyerése után az NBIII Bakony csoportjában indult és egybõl meg is nyerte, így indulási jogot szerzett az NBII-re az 5000 körüli lakost számláló kisváros, ahonnan az átszervezések miatt kipottyant.
Elmondható, hogy az elmúlt éveket végig liftezte az osztályok között a sárga-kék csapat, de idei célunk valószínûleg nekik is az NB3-ban való megkapaszkodás lesz.
Érdemes lesz számolni velük, mert ha sikerült egyben tartani a tavalyi keretet, úgy egyik nagy esélyese lehet a Csákvár a Nyugati csoportnak.
Rögtön az elsõ fordulóban fogadjuk vendégül õket, így elmondható, hogy rögtön egyik legnehezebb mérkõzésünket játszuk.
Egyébként mivel a tavaszi elsõ fordulót még "õsszel" (november 30.) játszák az NB3-as csapatok, így még idén újra találkozunk a Csákvárral, akkor idegenben.
Stadion
Neve: Tersztyánszky Ödön Sportközpont
Befogadóképesség: 2500 fõ
Jegy árak: felnõtt: 800 Ft, gyerek: 400 Ft
Cím: 8083, Csákvár, Vöröskapu utca 14.
Hazai |
Vendég |
|
|
Történelem:
A klub 1947-ben alakult Csákvári Torna Klub néven, amely jelenleg is több szakosztállyal rendelkezik. A legnépszerûbb labdarúgó szakosztály mellett sikeres asztalitenisz és- kézilabda szakosztály is mûködik. Napjainkra egyre jelentõsebb a helyi lakosság körében a szabadidõs szakosztály aktivitása.
1989-ben a Szabad Föld-kupa döntõjéig menetelt a csapat, ahol a Körmendi Dózsa MTE csak egy góllal tudta felülmúlni az akkor még ötöd osztályú Csákvárt.
2011-ben történelmet írt a csákvári labdarúgóklub, hiszen Fejér megye 1951 óta íródó futballtörténetében egyedülálló módon pontveszteség nélkül nyerte meg a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságot, illetve az ifjúsági és a megye III-as csapat is aranyérmes lett.
A jelenlegi pályát és a hozzá tartozó épületet 1979-ben kezdték el építeni. A sportközpont felépítésében elmaradhatatlan érdeme van Mester Istvánnak, aki annak idején pénz nélkül, csupán építõipari adományoknak és hatalmas társadalmi közbenjárásnak köszönhetõen megfelelõ infrastruktúrát tudott teremteni a jelenlegi klubéletnek is. A pályaavató 1983-ban volt, a nyitómérkõzést a Tatabányai Bányász csapatával játszották a csákváriak több ezer nézõ elõtt. A 2500 nézõ befogadására képes létesítményben az 1997-ben lejátszott telt házas Csákvári TK – Magyar labdarúgó válogatott mérkõzés tartja a nézõcsúcsot.
Több nemzetközi labdarúgó mérkõzésnek is helyszíne volt Sportközpont. Így itt játszotta elsõ magyarországi mérkõzését a világbajnoki ezüstérmes Ausztrál nõi válogatott a Magyar válogatottal. Továbbá itt játszott az U-15 válogatott a Svéd korosztályos válogatottal. A létesítmény számos országos bajnokságnak, és nemzetközi eseménynek is helyt adott. Négy alkalommal Mezei futó Országos Bajnokság, egy alkalommal tájfutó Rövidtávú Országos bajnokságnak adott helyt. Legnagyobb rendezvény a 2000. évben megrendezett 25. HUNGÁRIA KUPA Nemzetközi 5 napos Tájfutó verseny volt, melyen 22 ország több mint 1.300 fõ versenyzõ vett részt.
A létesítmény a Csákvári születésû olimpiai bajnokról Tersztyánszky Ödönrõl 2004-ben egy nagy felújítást követõen lett elnevezve. 2011-tõl ismét nagy volumenû változások lettek végrehajtva a pályakialakításban és infrastruktúrafejlesztésben a Társasági Adókedvezménynek köszönhetõen.